PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پولسار 400cc

farzin
17-11-1392, 12:55 قبل از ظهر
و باز عکسی دیگر از یک محصول جدید باجاج که اینبار بیشتر به واقعیت نزدیک است
اطلاعات خاصی در دست نیست ...

36109361103611136112

ماکیاولی
17-11-1392, 01:26 قبل از ظهر
روزی رو میبینم که تو همین فروم تیتر بزنن تولید 400cc یا 600cc فلان برند افغانستانی یا پاکستانی و ما فقط حسرت و حسرت

و مــا هنوز اندر خم همین کوچه خواهیم بود:|

احمد.سوزوکی
17-11-1392, 01:39 قبل از ظهر
Bike Name: Bajaj Pulsar 375 Engine Type: SOHC, Triple Parks, 4 Valves Engine
Max. Torque: 32 Nm (Projected)
Fuel Type: Petrol
Displacement: 375 cc
No. of Cylinders: 1 Cylinder
Max. Power: 35.3BHP (Projected)
Starter Type: Both Self kick and Electric Start
Speed Gears: 6 Gears
Trip Meter: Digital
Techno Meter: Digital
Speedo Meter: Digital
Headlight: Halogen
Brakes: Front- Disc, Rear- Disc
Wheels Types: Alloys in 5 Spoke[Only registered and activated users can see links]

- - - Updated - - -

[Only registered and activated users can see links]

ماکیاولی
17-11-1392, 01:40 قبل از ظهر
تحت لایسنس کاوا هست اینم؟

Afshin007
17-11-1392, 03:21 قبل از ظهر
از لحاظ ظاهری موتور زیباییه ولی400سی سی تک سیلندر در نهایت خروجی زیادی نمیده حالا مونده تا این هندیا.....

Gladiator
17-11-1392, 02:34 بعد از ظهر
فرمونش خیلی بالاست ، ظاهرا سبکش ریس نیست
از طرح رینگاش خوشم نیومد ، رینگای 200ns رو روش انداختن ، تک دیسک بودن جلوش هم اصلا جالب نیست ، موتور با این حجم تک دیسک براش کمه
طراحی فلاپا ، شاسیش و انجینش خیلی خوبه

farshad 54
17-11-1392, 03:36 بعد از ظهر
خیلی خوشگل زدن دمشون گرم

فقط ایراداش یکی آئینه هاشه یکی فرمونش هست ترمز جلوش رو هم باید جفت دیسک میزدن

البته تک سیلندر بودنشم یه خورده ضایس

لاستیک عقبشم بهتر بود پهن تر میشد

cottlas
17-11-1392, 09:07 بعد از ظهر
از همه ضایع تر اون نگهدارنده زنگ زدس که کردن زیر چرخ عقبش که نیوفته :wow:

Sino
17-11-1392, 10:17 بعد از ظهر
جزیات اصلی انجین با KTM 390 Duke یکیه..عملکرد کاملا مشابهی هم دارند
36159
1 Cylinder
top speed of 160 km/h
and a 0 to 100 km/h --time of 5.5 seconds

farzin
17-11-1392, 10:30 بعد از ظهر
در نمایشگاهی که محصول جدید باجاج پرده برداری شده ، باید اضاف کنم که این وسیله تنها به ss400 ختم نمیشه و از یک موتور 400 سی سی دیگه به اسم ( bajaj pulsar cs400) و یک خودروی دیگه از کارخانه باجاج پرده برداری شده
36160361613616236163361643616536166

ss400
3616736168

خودروی باجاج
36169

ahmad golchin
17-11-1392, 10:39 بعد از ظهر
پس چرا تو ساین رسمیش همچین موتوری نزده ؟

hosseinpalang
17-11-1392, 10:41 بعد از ظهر
وزنشم زیاد این جور که مشخصه
وزنش رو کسی میدونه ؟؟؟

meysamm
19-11-1392, 11:47 بعد از ظهر
روزی رو میبینم که تو همین فروم تیتر بزنن تولید 400cc یا 600cc فلان برند افغانستانی یا پاکستانی و ما فقط حسرت و حسرت

و مــا هنوز اندر خم همین کوچه خواهیم بود:|
داداش ما اندر خم سي جي هستيم و ميمونيم

ماکیاولی
20-11-1392, 01:58 قبل از ظهر
در نمایشگاهی که محصول جدید باجاج پرده برداری شده ، باید اضاف کنم که این وسیله تنها به ss400 ختم نمیشه و از یک موتور 400 سی سی دیگه به اسم ( bajaj pulsar cs400) و یک خودروی دیگه از کارخانه باجاج پرده برداری شده
36160361613616236163361643616536166

ss400
3616736168

خودروی باجاج
36169

کولاک کرده باجاج نمیددونم چرا این موتورایی که از روی دوک میزنه از خود دوک حوشگل تره :دی

h0ssein
20-11-1392, 06:44 بعد از ظهر
چندتا شمع داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:4chsmu1:
10تا؟ 20تا؟

MOHAM2AD
20-11-1392, 06:53 بعد از ظهر
ای خدا !!!!!اگه این شایعاتی که میگن 400قراره پلاک بشه راست باشه واین بیاد تو ایران اگه لباسام رو هم فروختم یکیشو میخرم ....

ماکیاولی
20-11-1392, 07:41 بعد از ظهر
چـرا جلو هر دوشون تک دیسکه؟
ss جذابتره

farzin
20-11-1392, 09:04 بعد از ظهر
200 ns قیمتش حدود 8-9 میلیون ناقابل هست احتمالا 400 رو میدن 19-20میلیون باز ناقابل ... :mad_majidonline: کارخانه داران وطنی کی میخواین به خود باوری برسن ؟ :icon_pf (3):باور کن اگه یه سرمایه دار بودم با بچه های همین سایت یه موتور کمه کم 250 مینداختم بیرون ... :24:

شاهین هزار
20-11-1392, 09:28 بعد از ظهر
پس چرا تو ساین رسمیش همچین موتوری نزده ؟
چون فعلا فقط ازش پرده بردای کرده و تو نمایشگاه نشونش داده و هنوز حرفی از زمان عرضش به بازار چیزی نگفته یعنی تنها چیزی که معلومه فقط اینکه تا آخر سال 2014 وارد بازار میشه شایدم توی February

Gladiator
20-11-1392, 10:18 بعد از ظهر
200 ns :mad_majidonline: کارخانه داران وطنی کی میخواین به خود باوری برسن ؟ :icon_pf (3):باور کن اگه یه سرمایه دار بودم با بچه های همین سایت یه موتور کمه کم 250 مینداختم بیرون ... :24:

حتما با دوتا انجین سی جی!
داداش ما هنوز تکنولوژی طراحی و ساخت انجین رو نداریم ، چطور شما با بچه های سایت میخواین یه موتور بدین بیرون؟
ما حالا حالاها باید تو این زمینه سرمایه گذاری کنیم و نیرو بفرستیم خارج از کشور تا آموزش ببینن تا شاید برای 10 سال آینده بتونیم یه انجین ملی تولید و به ثبت برسونیم

farshad 54
20-11-1392, 11:16 بعد از ظهر
داداش دست کم گرفتی ها بچه های سایتو :23:

ندیدی آپاچیو انگولک میکنن 170 تا میره - سی جی 125 و باش ور میرن 160 تا میره - با مگلی تو شتاب هایابوسارو میگیرن :25r30wi:و قص الی هذا

ماکیاولی
20-11-1392, 11:17 بعد از ظهر
200 ns قیمتش حدود 8-9 میلیون ناقابل هست احتمالا 400 رو میدن 19-20میلیون باز ناقابل ... :mad_majidonline: کارخانه داران وطنی کی میخواین به خود باوری برسن ؟ :icon_pf (3):باور کن اگه یه سرمایه دار بودم با بچه های همین سایت یه موتور کمه کم 250 مینداختم بیرون ... :24:

20 باشه خوبه الان دوک 200 24 میلیونه یعنی این 20 تومن نمی ارزه؟(البته اگه قرار باشه 400 آزاد بشه)

farzin
20-11-1392, 11:44 بعد از ظهر
حتما با دوتا انجین سی جی!
داداش ما هنوز تکنولوژی طراحی و ساخت انجین رو نداریم ، چطور شما با بچه های سایت میخواین یه موتور بدین بیرون؟
ما حالا حالاها باید تو این زمینه سرمایه گذاری کنیم و نیرو بفرستیم خارج از کشور تا آموزش ببینن تا شاید برای 10 سال آینده بتونیم یه انجین ملی تولید و به ثبت برسونیم
.
منظور من داداش به کنایه بود به شرکت های وطنی که دیگه پس کی میخوان این شرکت کویر و ... یه حرکتی بزنن ...
مطمن باش اگه قسمتی در شرکت احداث کنن که هزینه کنن یه موتور رو تولید کنن داداش میشه ، بلاخره سال دو هزار بووق هم اگه شده به اونچه میخوایم میرسیم ،
توو همین پرشین موتور هم نمیدونم کدوم قسمت بود دانشجوای ایرانی با اقتباس از سر ستون های تخت جمشید یه موتور طراحی کردن
انقدا هم دور نیست ... فقط اگر اشخاص روی لیاقت سر کار باشن اونوقت تحول رو میشه دید...

- - - Updated - - -

داش فرشاد متلک ننداز برادر ... :29:

- - - Updated - - -

هایابوسا که نه ولی بوگاتی رو که گرفتن ...

MOHAM2AD
21-11-1392, 02:14 بعد از ظهر
داداش دست کم گرفتی ها بچه های سایتو :23:

ندیدی آپاچیو انگولک میکنن 170 تا میره - سی جی 125 و باش ور میرن 160 تا میره - با مگلی تو شتاب هایابوسارو میگیرن :25r30wi:و قص الی هذا
cg 125 یا خدا 160تا؟؟؟؟؟؟؟90که میزنه بالا آدم ...میاد تو دهنش اونوقت 160تا بابا دیگه ور رفتن تا چه حد ؟؟؟؟

Gladiator
21-11-1392, 04:30 بعد از ظهر
باجاج از دو موتور pulsar 400cs که خیابونیه و pulsar 400ss که سبک اسپرت تورینگه پرده برداری کرده که هر دو از انجین 3 شمع بهره میبرن و مجهز به ترمز abs و آب خنک هستن . صفحه کیلومتر تمام دیجیتال اون شباهت زیادی به ducati diavel داره ، من واقعا از طرح استریتش خوشم اومد و بنظر من با توجه به تکنولوژی بالایی که تو ساختش استفاده شده میتونه بازار وسیعی رو از آن خودش کنه

36218

digitalcanon
21-11-1392, 04:43 بعد از ظهر
فکر کنم کارخانه باجاج هند سایت پرشین موتور را خوب مطالعه میکنه یادمه چند وقت پیش پست زده بودید چرا هندیها موتور 250 سی سی نمیسازن . هرکی هم نظری داده بود ثابت کردند که میتونند بسازند :24:

M.amin
14-12-1392, 12:41 قبل از ظهر
آقا این شایعه پلاک شدن 400 سی سی رو از کجا شنیدید و تا چه حد جدیه ؟ (به نظر من احتمالش صفره . . . نظر دوستان چیه؟)

ahmad golchin
14-12-1392, 02:05 قبل از ظهر
اگه ایران موتورای هند به تعداد نگیره که دیگه هیچی باید کارخونش جمع کنه .... مطمن باشید اگه هند بخواد 400 بزنه اول تو ایران میاد و ممکنه یه طرحی براش بریزن که ازاد باشه ملت با خیال راحت برن بگیرن ... البته فعلا که تو سایت باجاج خبری مبنی بر این موتور نزده ... جالب اینجاست هنوز 250 نزده بعد بیاد یهو 400 بزنه !!!
معلوم نیست داستان چیه !!!

saeed55d
14-12-1392, 08:48 قبل از ظهر
موتور 375 سی سی :

تک سیلندر باشه

ترمز جلوشم تک دیسک باشه معلومه چه سالاد الویه ای در میاد

حتما ظاهر قشنگی داره ولی توش چیه ...... خدا میدونه ....
بچه ها اومد تو بازار بگین من چنتا واسه بچه محلامون بخرم تا تموم نشده

:25r30wi:

- - - Updated - - -

20 باشه خوبه الان دوک 200 24 میلیونه یعنی این 20 تومن نمی ارزه؟(البته اگه قرار باشه 400 آزاد بشه)

دوستای خوب من
اصلا بحث خودباوری و .... این وسط نیست
بحث سر اینه که شما قرار نیست توی یه مملکت نفت خیز راحت زندگی کنی
اگر قرار باشه شما یه موتور خوب و ارزون سوار بشی دیگه چه کسی تولیدات زباله داخلی رو بخره ؟
شما بحث موتور سیکلت رو بذار کنار و ماشین رو ببین
توی یه جائی مثا پاکستان یه وقتی با خرید دو دستگاه تویوتا کمری به شما یه دستگاه یاریس هدیه میدادند
اونوقت شما ببین همین ماشین تو ایران چه قیمتی داره ....
من و شما باید پراید رو 20 تومن بخریم .... اونوقت با همین پول خدا میدونه بیرون از ایران چه ماشین با کیفیتی میتونی سوار بشی
شما پاتو که از ایران میذاری بیرون متوجه میشی خودروسازی تو ایران چه مافیائی داره

پس بحث بحث خودباوری نیست دوستای عزیز من
:sleep:

Gladiator
14-12-1392, 10:45 قبل از ظهر
این موتور فعلا یه نمونه نخستین از یه موتور 400 سی سی طراحی شده توسط بخش r&d باجاجه ، شما از کجا میدونید شاید 250 سی سی هم طراحی کردنو ساختن منتها ازش پرده برداری نکردن

- - - Updated - - -

موتور 375 سی سی :

تک سیلندر باشه

ترمز جلوشم تک دیسک باشه معلومه چه سالاد الویه ای در میاد

حتما ظاهر قشنگی داره ولی توش چیه ...... خدا میدونه ....
بچه ها اومد تو بازار بگین من چنتا واسه بچه محلامون بخرم تا تموم نشده

:25r30wi:

موتورهای باجاج امتحان خودشونو پس دادن ، از ابتدای دهه 80 با ورود پولسار تحولی توی بازار موتور سیکلت ایجاد شد و هم اکنون باجاج با تولید ns نشون داده که نه تنها تو کیفیت بلکه تو نوآوری و طراحی قدرتمنده ، به هیچ وجه نباید باجاجو با برندای ژاپنی مقایسه کرد ، بازم دمش گرم اگه موتوراش عالی نیستن حداقل متوسطن ، از این برندای آشغال ساز چینی که فقط کپی میکنن و نه نوآوری دارن نه کیفیت که بهتره ، بنظر من تولید این موتور 400 سی سی برای باجاج یه سکوی پرتابه ، حتی میتونه پله ای برای ورودش به بازار اروپا باشه

ehsan23
14-12-1392, 11:03 قبل از ظهر
خشگله

Sent from my RM-914_im_mea3_319 using Tapatalk

hamidmojrem
14-12-1392, 12:12 بعد از ظهر
تنها عیب این موتور میتونه تک دیسک بودن و تک سیلندر هست اگه دو سیلندر میشود و جفت دیسک بود خیلی خوب بود

hamidmojrem

saeed55d
14-12-1392, 03:55 بعد از ظهر
این موتور فعلا یه نمونه نخستین از یه موتور 400 سی سی طراحی شده توسط بخش r&d باجاجه ، شما از کجا میدونید شاید 250 سی سی هم طراحی کردنو ساختن منتها ازش پرده برداری نکردن

- - - updated - - -

موتورهای باجاج امتحان خودشونو پس دادن ، از ابتدای دهه 80 با ورود پولسار تحولی توی بازار موتور سیکلت ایجاد شد و هم اکنون باجاج با تولید ns نشون داده که نه تنها تو کیفیت بلکه تو نوآوری و طراحی قدرتمنده ، به هیچ وجه نباید باجاجو با برندای ژاپنی مقایسه کرد ، بازم دمش گرم اگه موتوراش عالی نیستن حداقل متوسطن ، از این برندای آشغال ساز چینی که فقط کپی میکنن و نه نوآوری دارن نه کیفیت که بهتره ، بنظر من تولید این موتور 400 سی سی برای باجاج یه سکوی پرتابه ، حتی میتونه پله ای برای ورودش به بازار اروپا باشه

"بازم دمش گرم اگه موتوراش عالی نیستن حداقل متوسطن ، از این برندای آشغال ساز چینی که فقط کپی میکنن و نه نوآوری دارن نه کیفیت که بهتره"
این بخش از فرمایش شما رو کامل قبول دارم دوست عزیز

باید دید موتورهائی از این دست یا ns که شما فرمودی چه عمر مفیدی دارند ؟
آیا مثل داخلی ها از 5 سال که گذشت میوفتند تو سراشیبی هزینه سازی یا تا 10 سال دووم میارند ؟
اینکه فرمودید امتحان خودشون رو پس دادند عرض کنم :
بنده به شخصه 135 رو که امتحان کردم احساس امنیت نکردم ... ( تصور من اینه که شاسی و انجین با هم دیزاین نیست )
ولی در مورد پالس های 180 و 220 با شما هم عقیده هستم ( قابل اطمینان هستند )

اینا که بحث ابتدائیه دوست من
وقتی صحبت دیزاین شدن شاسی و انجین باشه ...... با یه موتور 400 سی سی تک دیسک چه اطمینانی روی ترمز با سرعت بالای 120 به شما میده ؟
یه موتور تک سیلندر 375 سی سی چه راندمانی داره ؟
اگر نفر ترک اضافه بشه موتور تک سیلندر ( نه دو سیلندر وی شکل یا آی شکل ) به چه روزی میوفته ؟
اینا یکم ذهن منو مشغول کرد

شاد و سبز و سلامت باشید

roma
14-12-1392, 05:21 بعد از ظهر
"بازم دمش گرم اگه موتوراش عالی نیستن حداقل متوسطن ، از این برندای آشغال ساز چینی که فقط کپی میکنن و نه نوآوری دارن نه کیفیت که بهتره"
این بخش از فرمایش شما رو کامل قبول دارم دوست عزیز

آیا مثل داخلی ها از 5 سال که گذشت میوفتند تو سراشیبی هزینه سازی یا تا 10 سال دووم میارند ؟
بنده به شخصه 135 رو که امتحان کردم احساس امنیت نکردم ... ( تصور من اینه که شاسی و انجین با هم دیزاین نیست )

وقتی صحبت دیزاین شدن شاسی و انجین باشه ...... با یه موتور 400 سی سی تک دیسک چه اطمینانی روی ترمز با سرعت بالای 120 به شما میده ؟
اگر نفر ترک اضافه بشه موتور تک سیلندر ( نه دو سیلندر وی شکل یا آی شکل ) به چه روزی میوفته ؟

شاد و سبز و سلامت باشید

دوست عزیز خیلی ذهنتو مشغول نکن

یادت باشه کاوازاکی نینجا شده تک سیلندر

هیوسانگ جدید شده تک سیلندر

پالس 135 موتور و نسبت دندهاش عالی بطور که کمتر احتیاج به دنده دادن متوالی داره شما چه طور میگی ایراد داره ترمزهاشم از 220 بهتر هست چرا امنیت نداره

چند روز پیش محک بودم یه هوندا گذاشته بود بالا نگاه به تر مزش کردم دیسکش از 220 کوچیتر بود وباریکتر بود بهش گفتم چرا این قدر کوچیکه میدونی چه بهم گفت ترمز دریاب جنس لنت دریاب الیاژ دیسک دریاب

Gladiator
15-12-1392, 12:18 بعد از ظهر

شاد و سبز و سلامت باشید

من عرض کردم شما نباید باجاجو با برندای ژاپنی مقایسه کنید ، موتور ژاپنی اگه درست ازش استفده بشه 20 سال سرپاست ، من به شخصه پالس 200 رو سه سال تازوندمش ، از جاده و مسافرت 1000 کیلومتری بگیر تا تو شهر و حتی مسیرها خاکی و سنگلاخی ، خداییش آخ نگفت ، حتی با اینکه چند بار مسیر 15 کیلومتر خاکی رو با دنده 2 و 3 رفتم نه جاییش لق شد و صدا افتاد نه مشکل دیگه ای پیدا کرد ، تو این سه سال جز یه زنجیر هیچ خرجی رو دستم نذاشت ، خب بنظر من پالس 135 و کلا موتورهای زیر 180 سی سی باجاج برای سرعت بالا طراحی نشدن که شما بخوای روش احساس امنیت کنی ، الان کمپانی های ژاپنی هم موتور 450 و حتی 600 سی سی تک سیلندر تولید کردن که خیلی هم عالیه ، نمونش crf450 یا yzf450 که بخاطر نوع کاربریشون و نیاز به وزن کمتر تک سیلندر هستند ، پس تک سیلندر بودن دلیلی بر عیب موتور سیکلت نیست ، مهم طراحی و مهندسی انجینه که چه تک سیلندر باشه چه چهار سیلندر بازدهی خوبی رو ارایه بده ، در حال حاضر تمام موتور سیکلتهای زیر 600 سی سی دو سیلندر یا تک سیلندر هستند در حالیکه تا همین چند سال پیش موتور 250 سی سی چهار سیلندر هم تولید میشد ، بمنظور کاهش وزن و استهلاک و خیلی چیزای دیگه تعداد سیلندر انجین موتور سیکلتها رو کاهش دادن
در مورد تک دیسک بودن ترمز جلوش با شما موافقم

Babak
15-12-1392, 01:44 بعد از ظهر
باجاج 1000 هم بزنه تک سیلندر میزنه:waiting:

معمار
15-12-1392, 01:46 بعد از ظهر
چرا این موتور تک سیلندر نمیدونم
ولی الان شرکت های کی تی ام موتور های 1300ش دو سیلندر یا دوکاتی 1199 هم دو سلندر
یعنی اینا در حد یه 600 راه میرن ؟؟؟؟

یا حتی ماشین های روز کره ای هم حجم هم سیلندر شون و اوردن پایین
مثلا سانتافه 2014 حجمش 2400 شده و فکر کنم 4 سیلندرش کردن
در صورتی که مدل 2012 این ماشین 6 سیلندر و 3800 فکر کنم بوده باشه

roma
15-12-1392, 04:53 بعد از ظهر
چرا این موتور تک سیلندر نمیدونم

]چرا چون قیمتش باید از موتور ژاپنی و کره ای و اروپایی خیلی کمتر باشه تا خوب فروش بره

مثل قیمت پالس 200ns دقیقا نصف قیمت تو هند یک سوم تو ایران در مقایسه با دوک 200 ktm وگرنه دلیلی واسه خرید نداره اگه قیمتها یکی باشه همه میرند دونبال برند ولی در نهایت این قیمت که تعیین کنند است

MOHAM2AD
15-12-1392, 06:44 بعد از ظهر
فرض کن اماراتیش بیاد مردم بی پلاک سوار شن به عشق پالس!!!!!خخخخخخخخخخخخخخ

FARSHAD_TORNADO
15-12-1392, 11:04 بعد از ظهر
شایدم به سفارش ایران با نمایندگی کویر :2i8d4ao: تک سیلندر زده

masoudrider
15-12-1392, 11:35 بعد از ظهر
شایدم به سفارش ایران با نمایندگی کویر :2i8d4ao: تک سیلندر زده
نه دوست عزیز فقط تک سیلندر ساخته شده وبه احتمال بسیار زیاد مثل 200ns برای ایران مدل کاربراتوریش واردمیشه نه انژکتور البته احتمالا اگه تاحجم 400 ازادبشه.

saeed55d
17-12-1392, 02:37 بعد از ظهر
دوست عزیز خیلی ذهنتو مشغول نکن

یادت باشه کاوازاکی نینجا شده تک سیلندر

هیوسانگ جدید شده تک سیلندر

پالس 135 موتور و نسبت دندهاش عالی بطور که کمتر احتیاج به دنده دادن متوالی داره شما چه طور میگی ایراد داره ترمزهاشم از 220 بهتر هست چرا امنیت نداره

چند روز پیش محک بودم یه هوندا گذاشته بود بالا نگاه به تر مزش کردم دیسکش از 220 کوچیتر بود وباریکتر بود بهش گفتم چرا این قدر کوچیکه میدونی چه بهم گفت ترمز دریاب جنس لنت دریاب الیاژ دیسک دریاب

دوست خوب من ممنون از توجهت
جسارتا شما مطلبی رو که نوشته بودم دقیق مطالعه نفرمودی
بنده عرض کردم شاسی و انجین دیزاین نیست
مفهومش اینه که وزن شاسی با قدرت انجین تناسب نداره
با فرض فرمایش شما که ترمز عالی عمل کنه اگر موتور شتاب بالا داشته باشه ...ترمز هم خوب عمل کنه ولی شاسی سبک باشه ...
دور از جون موتور مثا بادبادک تعادلش رو از دست میده
منظور بنده این مطلب بود ..... حتما مشابه این ویژگی رو توی کیپس ها سراغ دارید ... " تابوت مرگ " ...این اسم آشنا نیست براتون ؟؟؟

saeed55d
17-12-1392, 03:18 بعد از ظهر
من عرض کردم شما نباید باجاجو با برندای ژاپنی مقایسه کنید ، موتور ژاپنی اگه درست ازش استفده بشه 20 سال سرپاست ، من به شخصه پالس 200 رو سه سال تازوندمش ، از جاده و مسافرت 1000 کیلومتری بگیر تا تو شهر و حتی مسیرها خاکی و سنگلاخی ، خداییش آخ نگفت ، حتی با اینکه چند بار مسیر 15 کیلومتر خاکی رو با دنده 2 و 3 رفتم نه جاییش لق شد و صدا افتاد نه مشکل دیگه ای پیدا کرد ، تو این سه سال جز یه زنجیر هیچ خرجی رو دستم نذاشت ، خب بنظر من پالس 135 و کلا موتورهای زیر 180 سی سی باجاج برای سرعت بالا طراحی نشدن که شما بخوای روش احساس امنیت کنی ، الان کمپانی های ژاپنی هم موتور 450 و حتی 600 سی سی تک سیلندر تولید کردن که خیلی هم عالیه ، نمونش crf450 یا yzf450 که بخاطر نوع کاربریشون و نیاز به وزن کمتر تک سیلندر هستند ، پس تک سیلندر بودن دلیلی بر عیب موتور سیکلت نیست ، مهم طراحی و مهندسی انجینه که چه تک سیلندر باشه چه چهار سیلندر بازدهی خوبی رو ارایه بده ، در حال حاضر تمام موتور سیکلتهای زیر 600 سی سی دو سیلندر یا تک سیلندر هستند در حالیکه تا همین چند سال پیش موتور 250 سی سی چهار سیلندر هم تولید میشد ، بمنظور کاهش وزن و استهلاک و خیلی چیزای دیگه تعداد سیلندر انجین موتور سیکلتها رو کاهش دادن
در مورد تک دیسک بودن ترمز جلوش با شما موافقم

دوست خوب من
از توجه و دقت شما ممنونم
طبق فرمایش شما موتورهای هندی و ژاپنی قابل قیاس نیستند ...بنده 100% موافق و تسلیم
فرمودید 3 سال باجاج 200 استفاده کردید و مشکل نداشتید اوهم متینه .... بنده 5 سال رو تخمین زده بودم
اما مثالی از yzf450 و یا crf450 زدید نمونه های کراس هستند دوست عزیز
کراس ها موتورهای سرعت نیستند و قدرتی طراحی شدند پس نیازی به بررسی ترمز توی سرعت در موردشون نداریم

شما فرمودید مهم طراحی و مهندسی انجینه ...کاملا درسته موافقم تک سیلندر بودن یه موتور به طور کلی عیب نیست ...من هم همچین حرفی نمیزنم

اما از اونجا که تیپ باجاج 400 چیزی بین تورینگ و ریس هست ...من تصور میکنم چیزی که برای خیلی ها در هنگام سواری این تیپ موتورها بحث برانگیز میشه شتاب موتور هم باشه ....
ببینید cbr 250 تک سیلندر پلاک میشه ... ولی cbr250 با 4 سیلندر پلاک نمیشه
هر دو محصول یه شرکت هستند و هردو 250 سی سی
تصور بنده به عنوان یه آدم بی سواد در مورد موتورسیکلت میگه حتما تفاوت چشم گیره.....
قطعا تعداد سیلندر توی یه محصول یه شرکت تاثیر گذاره

بنده باز هم تاکید می کنم فرمایش شما رو قبول دارم که تک سیلندر بودن عیب نیست
اما قبلش باید دید دیزاین موتور بر پایه شتاب انجام شده یا قدرت
از توجه شما هم سپاسگذارم

farzin
17-12-1392, 04:50 بعد از ظهر
یه چیزیو هم که بنده در صحبتهای mr.saeed55d بهش اعتقاد دارم و این تنها صحبت ایشون یا بنده نیست اینه که انجین 135 با وزن موتور نمیخونه ، همینطور باید اضاف کنم که انجین پالس 180 هم برای این موتور با این هیکل همخوانی نداره ، هر کی سوار شده به این پی برده که این موتور هنگام سواری به طرفین چپ یا راست متمایل میشه و بدون دست یا در سرعتهای پایین با بدن دادن به تعادل بر نمیگرده ، علتشم نداشتن نقطه ثقل مناسب در عرض هست که باید انجین با وزنش اون رو ایجاد کنه که بخاطر کوچک بودنش از وزنی مناسب این موتور برخوردار نیست
پالس که طراحی نزدیکی به بندیت 250 داره و گفته میشه طراحیش برگرفته از همین موتور هست با اینکه هیکل هم اندازه ای دارن ولی تفاوت حجم انجین مخصوصا در 180 نسبت به 250 فاحش هست
کلا طراحی های جدید روی مصرف کمتر سوخت پایه گذاری میشن ... و تک سیلندر بودن یکی از دلایلش همین هست

stoncold
17-12-1392, 06:43 بعد از ظهر
اقایون اصلا چرا بخث الکی میکنین
این موتور چهارصد سی سی نه موتوریه که بخواد مجاز بشه ترددش تو ایران نه موتوریه که بخوای بدون مدرکشو بخری و سوار شی چون حرفی در مقابل چهارصد سی سی بیست سال پیشم نداره بزنه

farzin
17-12-1392, 09:12 بعد از ظهر
تشکز از mr.stoncold که نوشته های مارو الکی فرض کردند

farshad 54
17-12-1392, 09:47 بعد از ظهر
اقایون اصلا چرا بخث الکی میکنین
این موتور چهارصد سی سی نه موتوریه که بخواد مجاز بشه ترددش تو ایران نه موتوریه که بخوای بدون مدرکشو بخری و سوار شی چون حرفی در مقابل چهارصد سی سی بیست سال پیشم نداره بزنه

دوست عزیز

فقط باید راجب موتور هایی که پلاک میشن یا اماراتین یا هر ......... دیگه ای به نظر شما باید بحث بشه ؟

نیما نادری
17-12-1392, 11:39 بعد از ظهر
زمزمه هایی از تغییرات در محدودیت حجمی موتورسیکلت در ایران هست ولی تا عمل باید فقط نگاه کرد

این موتور در دو مدل ss و sc ارائه شده که من اصلا طرف ss نمیرم و راست کارم نیست

اما مدل sc که مخفف sport cruiser هست ترکیبی از یک موتور نیکد اسپورت و یک کروزر اسپورت

به نظر میاد و تیپ عقب موتور دوکاتی دیاول رو فراخوانی میکنه که بازم بد نیست

در کل طرفدار سرسخت انجینهای تک سیلندر و دو سیلندر v هستم و این موتور

با انجین تک سیلندر 400 سی سی بد موتوری نخواهدشد (واقعا بیخیال موتورهای 20 سال بشید !!)

به امید روزی که حجم 400 استارت صدور گواهینامه موتورسواری بشه نه سقفش.......

Gladiator
18-12-1392, 02:12 قبل از ظهر
دوست خوب من
از توجه و دقت شما ممنونم
طبق فرمایش شما موتورهای هندی و ژاپنی قابل قیاس نیستند ...بنده 100% موافق و تسلیم
فرمودید 3 سال باجاج 200 استفاده کردید و مشکل نداشتید اوهم متینه .... بنده 5 سال رو تخمین زده بودم
اما مثالی از yzf450 و یا crf450 زدید نمونه های کراس هستند دوست عزیز
کراس ها موتورهای سرعت نیستند و قدرتی طراحی شدند پس نیازی به بررسی ترمز توی سرعت در موردشون نداریم

شما فرمودید مهم طراحی و مهندسی انجینه ...کاملا درسته موافقم تک سیلندر بودن یه موتور به طور کلی عیب نیست ...من هم همچین حرفی نمیزنم

اما از اونجا که تیپ باجاج 400 چیزی بین تورینگ و ریس هست ...من تصور میکنم چیزی که برای خیلی ها در هنگام سواری این تیپ موتورها بحث برانگیز میشه شتاب موتور هم باشه ....
ببینید cbr 250 تک سیلندر پلاک میشه ... ولی cbr250 با 4 سیلندر پلاک نمیشه
هر دو محصول یه شرکت هستند و هردو 250 سی سی
تصور بنده به عنوان یه آدم بی سواد در مورد موتورسیکلت میگه حتما تفاوت چشم گیره.....
قطعا تعداد سیلندر توی یه محصول یه شرکت تاثیر گذاره

بنده باز هم تاکید می کنم فرمایش شما رو قبول دارم که تک سیلندر بودن عیب نیست
اما قبلش باید دید دیزاین موتور بر پایه شتاب انجام شده یا قدرت
از توجه شما هم سپاسگذارم

مرسی از پاسختون ، منظور من از crf 450 ترمزاش نبود ، منظورم این بود که بر حسب کارایی یک موتور کراس رو با 450 سی سی تک سیلندر طراحی و تولید کردن با راندمان بسیار بالا و وزن خیلی کم ، در حالیکه بسیاری موتورهای 250 سی سی از قبیل yamaha zeal,yamaha fzr,suzuki bandit,honda cbr,honda hornet,... چهار سیلندر طراحی و تولید میشدن ک من خودم شخصا عاشق 4 سیلندر هستم و اینکه چرا 4 سیلندر 250 پلاک نمیشه باید بگم که تعداد سیلندر مطرح نیست ، تنها دلیلش مدل پایین بودن این موتورهاست که بیشترشون دهه نودی هستند ، موتوری میتونه پلاک بشه که توی برگ سبزش سال ساختش زیر 10 سال و حجم موتورش زیر 250 باشه (249 سی سی به پایین) و حتی اگه توی برگه سبز 250 سی سی درج شده باشه به هیچ عنوان پلاکش نمیکنن ، بیشتر موتورهای 250 چهار سیلندرکه دارای برگ سبز هستند یا تو برگشون حجمشونو زده 250 یا مدلشون پایینه یا از داشتن هر دو مورد ساقط هستند ، من خودم بندیت 250 اتاق قدیم پلاک ملی سراغ دارم که تازه هم پلاکش کرده ، فقط بخاطر اینکه موتور تمیز بوده و هنگام رد کردنش از گمرک گفتن مدلش بالای 2004 هست و تو برگش مدلش زیر 10 سال خورده بود و حجم موتور رو هم 249 گرفته بودن که راحت پلاکش کردن ، در حالیکه بندیت 250 اتاق قدیم مربوط به اوایل دهه نوده!

roma
18-12-1392, 12:32 بعد از ظهر
بنده عرض کردم شاسی و انجین دیزاین نیست
مفهومش اینه که وزن شاسی با قدرت انجین تناسب نداره

ببخشید من چند تا سوال فکرم مشغول کرده شما میگید وزن شاسی و قدرت انجین تناسب نداره وزن پالس 135 در حدود 125 کیلو است وقدرت 13 اسب بخار واپاچی 180 در حدود 138 کیلو و 17 اسب بخار شما این معادله

چطوری حل میکنی اپاچی با 4 اسب بخار بیشتر فقط 13 کیلو سنگین تر است این بماند حالا اگه ما بیام یه 10 تا 15 کیلو سرب ببندیم رو پالس 135 همه چی باید روال بشه دیزاینش درست میشه قدرت موتور و شاستی ردیف

میشه مشگل امنیت موتور ok میشه و اینکه چه قدر زمان برده و چگونه با چه ازمایشی به این مسله عدم وزن شاسی با انجین پی بردید این از اون جهت میگم که بنده 17 هزار تا از 135 سواری گرفتم تو همه شرایط اگه هم

حرفی میزنم شاهد زنده موتورم است دوتا اپاچی داشتم 180 و 160 ودر حال حاظر 220 دارم

با فرض فرمایش شما که ترمز عالی عمل کنه اگر موتور شتاب بالا داشته باشه ...ترمز هم خوب عمل کنه ولی شاسی سبک باشه ...
دور از جون موتور مثا بادبادک تعادلش رو از دست میده

ببخشد مثلا وزن شاسی یه موتور bmw با 200 اسب بخار چند کیلو است یک تن دو تن سه تن زیر 200 کیلو چرا راه دور بریم همین مگلی با 26 اسب وزن شاسی 135 کیلو است

این نکته هم اضافه کنم توی تمام سوپر اسپرت ها شاسی سبک یه ویژگی محسوب میشه نه ایراد چون باعث ترمز گیری بهتر و شتاب بیشتر میشه بی زحمت یه توضیح علمی به ما بدید ممنون میشم

حتما مشابه این ویژگی رو توی کیپس ها سراغ دارید ... " تابوت مرگ " ...این اسم آشنا نیست براتون

بله شما درست میگی این دیگه به شعور مصرف کنند بر میگرد کسی که یه 125 داشته یدفعه میره پشت این میشینه میدازه اتوبان میخواد باهاش 200 تا پر کنه تا بگه این است کاوازاکی zx این دیگه مشکل موتور نیست

اگه این جوری باشه هایابوسا هم موتور مرگه این قدر موتور سوار کشت تا بعد اون قانون محدودیت سرعت 299 کیلومتر واسه موتور اجباری شد

bajaj
26-12-1392, 12:04 بعد از ظهر
اینم چندتا عکس با وضوح بیشتر
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

MeysamElisha
05-01-1393, 01:10 بعد از ظهر
کاربراته؟

Alireza.BMW
14-01-1393, 10:13 قبل از ظهر
دوستان اینم یه کلیپ با کیفیت و بسیار عالی از معرفی باجاج پولسار 375
امیدوارم خوشتون بیاد:afro:

[Only registered and activated users can see links]

roma
03-03-1393, 11:12 قبل از ظهر
خدایی عجب چیزی ساخته راجو

pNSMQ

farshad 54
03-03-1393, 01:51 بعد از ظهر
شاسی و پلت فرمش فکر کنم همون ns 200 باشه اگه قد و قوارشم مثل اون باشه دوزار نمیرزه

flower
03-03-1393, 02:17 بعد از ظهر
شاسی و پلت فرمش فکر کنم همون ns 200 باشه اگه قد و قوارشم مثل اون باشه دوزار نمیرزه
ولی عوضش خوب راه می ره 180 تا مطمئنم می ره ما هنوز منتظریم مجوز پلاک بدن در اینده خودم مشتریش خواهم شد .