PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مقایسه بین ایکس ال 125 با شوکا 250 هوا خنک

ali_r
14-11-1392, 01:30 بعد از ظهر
سلام
دوستانی که از این موتور تجربه و اطلاعاتی دارن یا تجربه سواری بین این دوتا موتور دارن بیان اینجا بگن تا استفاده کنیم
از نظر قدرت _ سواری _ نرمی _ و ....
روی هم رفته کدوم بهتره؟

?? honda xl125 or shoka250
؟What is your choice?
[Only registered and activated users can see links]

ایکس ال 125

شوکا 250

hosseinpalang
14-11-1392, 02:40 بعد از ظهر
من فقط یه دور کوچولو خیلی سال پیش با یه ایسک ال زدم و نمیتونم بگم چه جور بود چون اصلا مقداری نبود که چیزی معلوم کنه
امــــــــــــا
شوکا رو زیاد سوار شدم
استایل شوکا خیلی خوبه و قدرت مانور داره مخصوصا تو آفرود (فرمونه بازش رو هم خیلی دوس دارم )
انجین هم که قابل مقایسه نیست چون این 250 و اون 125
ولی زور و قدرت و شتاب شوکا راضی کنندست-(یه کلیپ هم از شوکا هم میذارم)
نرمی هم که فنر بندی شوکا قابل تنظیمه و میتونی صفتشون کنی یا نرمشون کنی بسته به نیاز

من نمیگم xl به درد نمیخوره یا بده یا شوکا خداست و آخرشه فقط تجربیاتم گفتم

نقاط ضعفشم اینه که
یه کم وزنش زیاده ولی قدرت موتور نمیذاره خیلی حس بشه
کیفیت پایین فلاپها به طوری زود کدر میشن و ظاهرشون کهنه میشه(البته اگه رعایت بشه شاید اینطور نشه)

دیگه ........ چیزی به ذهنم نمیرسه
اگه سوالی هست در خدمتیم

Alireza.BMW
14-11-1392, 04:12 بعد از ظهر
ایکس ال همینطور که معلومه مال هنداست و هندام که میدونی خر کاره درسته 125 هست اما از 150 های تو بازار قطعا انجینش بهتره به لاهاز قدرت یا بهتر بگم به نظرت هندا سی دی بهتر قدرت داره و راه میره یا این طرح سی دی ها؟:4chsmu1:...در مورد شوکا هم خب ظاهرش خوبه سوارش شدم موتور خوبیه ولی فعلا و به پای هندا نمیرسه...ایکس ال تو دوران خودش طراحیش عالی بوده اما برای الان خب قطعا از شوکا عقبه چون شوکا طراحیش اخیرا انجام شده به اصطلاح به روزه اما ایکس ال...:hanghead:از لاهاز نرمی مثه فرق پرایدای قدیمی میمونه با پرایدای جدید که 131.132 و 111 هستند...اگه برای انجین بی دردسر میخای ایکس ال اگه قشنگی شوکا...در ضم تو فروشم پای هندا بهتر پول میدن تا شوکا:clap:خلاصه علی جان شوکا مال ایرانه و در دراز مدت از دهن سوزی میوفته خودت که تجربه موتور چینی درجه 4 رو داشتی:26:

amir74
14-11-1392, 06:28 بعد از ظهر
هندا ایکس ال با شوکا اصلا قابل قیاس نیست.شوکا از هر نظر بهتره ولی کیفیت ایکس ال و موندگاری کمکاش بهتره

ali_r
14-11-1392, 06:35 بعد از ظهر
بحث ها خوبه ادامه بدید...

به نظر من شوکا اندازه این ایکس ال نمیتونه عمر کنه همین شوکا بعد یه مدتی از هم میپاشه

بهتر بود اینو با xl250 مقایسه بکنیم چون 250 ها مدارک دارش تو بازار نیست با 125 مقایسش میکنیم(xl)

ولی چون ایکس ال 125 پلاک ملی تو بازار دیده میشه و تمیزش هم قیمت شوکا موجوده این تاپیک برای کسایی که مقایسه میخوان خوبه

شوکا بنظر من فقط از لحاظ حجم و قدرت ایکس ال رو شکست بده
از لحاظ ساپورت قطعه . دوام قطعات و برند ایکس ال شوکا رو شکست میده

نظر شما چیه

stoncold
14-11-1392, 06:39 بعد از ظهر
شوکا 250 با اکسل 125؟
رو چه حساب این دوتا موتورو مقایسه میکنین الان؟
با اکسل 250 که تازه مقایسش کنید اکسل 250 چهار اسب بخار قوی تر از شوکا هوا خنک و سه اسب بخار ضعیف تر از شوکا اب خنکه

ali_r
14-11-1392, 06:46 بعد از ظهر
رو چه حساب این دوتا موتورو مقایسه میکنین الان؟

چون این دوتا از نمونه های پلاک ملی هستن تو بازار

Alireza.BMW
14-11-1392, 07:17 بعد از ظهر
منم همینو میگم شوکا نرم و به روز شدست و کمکا و کلا تعلیق 100% جدیدتر و بهتر از هندا هست اما شوکا عمرش کمه زود پیر مشه. اگه xlبه روز شده بود و 150بود قطعا از شوکا بهتر بود...من از لاهاز قدرت هیچوقت نگفتم 125 از 250 بهتره هرچندم هندا باشه

MR.K
14-11-1392, 07:23 بعد از ظهر
هوندا xl چه 125 و 250 انجین فوق العاده نرم و بی صدایی دارن. به طوری که وقتی موتور حرکت میکنه فقط صدای زنجیر چرخ رو میتونید بشنوید و انگار سوار بر یک موتور الکتریکی هستین.
از نظر عمر کارکرد هوندا xl هم تو 8 سال جنگ جوابشو داده و هم نمونه هایی که هنوز دارن مثل ساعت کار میکنن.
از نظر کیفیت و قابل اطمینان بودن 100 درصد هوندا حرف اول رو میزنه و شوکا همین که ساخت چین هست, کل داستانش مشخص میشه!!
از نظر ظاهری به نظر من هوندا اصالت خودشو داره ولی شوکا یک طرح کی تی ام ساخت چین!!
از نظر قدرت شوکا قوی تر هست ولی همراه با لرزش و اصطحلاک بیشتر!!
در کل اگه هوندا xl 250 رو با شوکا مقایسه میکردین, هیچ شانسی برای شوکا وجود نداشت.
اگه اصالت, راحتی, کیفیت و اطمینان رو مورد توجه قرار بدین, بی شک هوندا انتخاب میشه
و اگه زیبایی ظاهری, قدرت بیشتر, دست به آچار شدن بیشتر, صرف هزینه های جانبی بیشتر جهت سرویس و نگه داری, نگاه ها به سمت شوکا بر میگرده!!

stoncold
14-11-1392, 07:23 بعد از ظهر
چون شوکا 250 پلاک ملی هست با کی تی ام مقایسش کنیم؟:4chsmu1::4chsmu1:

Alireza.BMW
14-11-1392, 07:40 بعد از ظهر
درضم همه میدونیم که مردم به انجین ژاپن خیلی بهترو راحت تر پول میدن تا انجین چین اونم شوکا!!!! شما ببینید cbr150 چه موتور باهالیه با اینکه 150هست...تاپ اسپیدشم 150 الی 160 هست و قیمتشم که میدونید چنده واقعا هم شرف داره به آپاچی و پالس ولی خب قیمتش واقعا تنده

stoncold
14-11-1392, 09:17 بعد از ظهر
درضم همه میدونیم که مردم به انجین ژاپن خیلی بهترو راحت تر پول میدن تا انجین چین اونم شوکا!!!! شما ببینید cbr150 چه موتور باهالیه با اینکه 150هست...تاپ اسپیدشم 150 الی 160 هست و قیمتشم که میدونید چنده واقعا هم شرف داره به آپاچی و پالس ولی خب قیمتش واقعا تنده
اره سی بی ار 150 باحاله
داداش انجین شوکال تو انجینا چینی یکی از بهتریناست
بیبین مردم ایران یا بچه های این انجمن خیلی خیلی از اونی تو فکر میکنی بیشتر حالیشونه ولی واسه خریدن موتور اول یه نگاه به جیبشون میکنن بعد موتور میخرن وگرنه هیچکس وسیله چینی نمیخره همه از روی اجبار خرید میکنن

hosseinpalang
15-11-1392, 12:02 قبل از ظهر
شوکا همراه با لرزش و اصطحلاک بیشتر!!
!!
من چند جایی دیگه هم دیدم که دوستان گفتن لرزش داره شوکا
هر موتوری اگه پیچهای انجینش (اتصال انجین به شاسی ضعیف یا شل) باشه لرزش پیدا میکنه حتی موتورهای برند
من 4 تا پیچ ها رو با نمونه های بزرگتر قوی تر عوض کردم لرزش به طور محسوسی کاهش یافت و به حد لرزش عادی رسیده
کیفیت هندا که بر همگان اثبات شدس
بزن کف قشنگرو برا هندا :29dz8zk:

- - - Updated - - -

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

MR.K
15-11-1392, 06:19 قبل از ظهر
من چند جایی دیگه هم دیدم که دوستان گفتن لرزش داره شوکا
هر موتوری اگه پیچهای انجینش (اتصال انجین به شاسی ضعیف یا شل) باشه لرزش پیدا میکنه حتی موتورهای برند
من 4 تا پیچ ها رو با نمونه های بزرگتر قوی تر عوض کردم لرزش به طور محسوسی کاهش یافت و به حد لرزش عادی رسیده

طراحی میلنگ و یا به اصطلاح بالانس میلنگ یک بحثی هست و ضعیف بودن و شل بودن پیچهای دسته موتور یک بحث دیگه... وقتی میلنگ بدون بالانس باشه, اگه پیچ 25 هم ببندی فرقی به حالش نمیکنه..مثل این میمونه که موبایل رو بزاری رو ویبره و بعد موبایلو بزاری تو جیب پشت و بشینی رو صندلی!! یعنی لرزش از بین میره؟؟؟؟ وقتی انجینی میلنگش بالانس نباشه, میشه ویبراتور..
در مورد بالانس کردن هم بحث طولانیه وجود داره که با محاصبات وزن شاتون و پیشتون و گژنپین شروع میشه و تا کورس پیستون و قطر پیستون و طول شاتون و ضریب کمپرس و نوع سوخت ادامه پیدا میکنه و همین محاصبات هست که هوندارو یک موتور بدون لرزش به وجود میاره و شوکارو ویبراتور...

معمار
15-11-1392, 11:03 قبل از ظهر
نمیدونم این دو موتور به چه حسابی با هم مقایسه کنیم
ولی به نظر من میشه از نظر اقتصادی مقایسه کرد
که بازم هم از هر نظر که مقایسه کنی xl 125 سر تر
منتها شوکا چون 250 خوب باید یه خورده قدرتش بیشتر باشه

ولی برا شهر xl خیلی مناسب تر کم مصرف تر نرم تر
خلاصه جنس ژاپنی همیشه سره

منتها یه مشکل این وسط هست
که xl های پلاک ملی تا سال 83 هستن و سال دیگه که 93 تموم بشه نمیشه تعویض پلاکشون کنی

Alireza.BMW
15-11-1392, 11:07 قبل از ظهر
بیبین مردم ایران یا بچه های این انجمن خیلی خیلی از اونی تو فکر میکنی بیشتر حالیشونه ولی واسه خریدن موتور اول یه نگاه به جیبشون میکنن بعد موتور میخرن وگرنه هیچکس وسیله چینی نمیخره همه از روی اجبار خرید میکنن
من هیچوقت قصد توهین به کسیو ندارم...همینطور که میبینید اینجا تاپیک مقایست نه دعوااا...فقط به لاهاز مقایسه انجین گفتم اونم برای اینکه منظورمو بهتر بفهمونم سی بی رو مثال زدم و آخرشم که دیدید نوشتم قیمتش خیلی تنده...بله میدونم چون موتورای خودمم از همیناست و منظورم فقط و فقط مقایسه 2 موتور نام برده شده بوده نه سی بی 150...که به قیمت ماشینه صفره

hosin suzuki
17-11-1392, 01:54 قبل از ظهر
با این که مقایسه این دو نا عادلانه هست و پلاک ملی دلیل مهمی برای موتور افرودی به حساب نمیاد اما باز من میگم تجربه وعقل میگه ژاپن بهتر از چیه و100%ایکس ال را انتخاب میکنم

ali_r
22-11-1392, 08:29 بعد از ظهر
نظر سنجی به تاپیک اضافه شد...

nimah
25-04-1393, 01:50 بعد از ظهر
بنظر من ک اکسل 125 سوار شدم خیلی هم سوار شدم نزدیک 4 ساله ک کارم اکسله.. همه جا هم باهاش رفتم..
الان ی اکسل دستمه 200 ..لوازمش اصلیه غیر انجین..گیربکشم 6 اصلی.. دنده زنجیر عقب بزرگترین حدشه نامرد سرعتش 120 میرسه و زورش شیب های خیلی سخته بالا میره..
دوستان ی چیزی هس ک این موتورای ایرانی هرچ قیافه داشته باشن هرچ غول باشن ب اون حس و حالی ک هوندا میده نیستن..نظر من ک اینه وقتی با ی شوکا تو افرود رفتم با مقایسه ایکسل اصلا حال نکردم ..اون صدایی ک از اگزوز هوندا میاد کجا میخوا پیدا کنی؟؟؟؟؟کلا یچیز دیگست...سگ اسکلو ب این ایرانیا نیمدم.